Klub Dziecięcy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Piotr Brodowiak   
czwartek, 29 marca 2012 10:13

loga_na_strone

Priorytet I Zatrudnienie i Integracja Społeczna

Poddziałanie 1.3.2 Projekty na rzecz promocji równych szans kobiet i mężczyzn oraz godzenia życia zawodowego i rodzinnego

Klub Dziecięcy- Przyzakładowe Centrum Zabawy

KLUB DZIECIĘCY

Klub Dziecięcy- Przyzakładowe Centrum Zabawy przy ul. Brzozowej 19 w Łazach funkcjonuje od 02.04.2012r. dzięki środkom Europejskiego Funduszu Społecznego – Priorytet I Zatrudnienie i Integracja Społeczna, Poddziałanie 1.3.2 Projekty na rzecz promocji równych szans kobiet i mężczyzn oraz godzenia życia zawodowego i rodzinnego.

Klub Dziecięcy przeznaczony jest dla 30 dzieci w wieku 1-3lata,  z podziałem na 2 grupy po maks. 15 dzieci- poranną i popołudniową. W każdej z grup dzieci przebywają do 5 godzin dziennie. W ramach pobytu w klubie zapewniamy dziecku wykwalifikowaną opiekę oraz wyżywienie.

Działamy w oparciu o autorski program pani Moniki Rościszowskiej – Woźniak „ Dobry start przedszkolaka”. Program ten został nagrodzony I miejscem przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w kategorii „ Konkurs na najlepsze programy wychowania przedszkolnego”.

Pracujemy metodą projektów, co znaczy, że wszystko co dzieci poznają jest związane  z bezpośrednim przeżyciem danej sytuacji.

Poprzez zajęcia, które prowadzimy dzieci uczą się zabaw w grupie, dzielenia się z innymi, nabywają umiejętności niezbędnych w życiu codziennym, tj. samodzielnego rozbierania          i ubierania się, samodzielnego jedzenia przy stolikach, sprzątania po sobie po skończonej zabawie. Przeprowadzamy także  trening czystości. Dzieci codziennie przebywają na powietrzu. Korzystają z integracyjnego placu zabaw.

Wszystkie dzieci uczęszczające do Klubu Dziecięcego posiadają  karnety upoważniające do korzystania z nauki pływania pod fachowym okiem instruktora. Planujemy  również zajęcia    z nauki języka angielskiego. Umożliwiamy także rodzicom wgląd w wychowanie, kształcenie i przekazywanie wartości ich dzieciom.

Kontakt:

Wszelkie informacje uzyskać mogą Państwo w biurze projektu- budynek Domu Nadziei  w Łazach lub pod numerem telefonu: 32 67 30 210

Projekt zakończony w dniu 31.01.2015r.

Projekt  współfinansowany  ze środków Unii Europejskiej

w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


Zmieniony: środa, 18 lutego 2015 09:39