Warsztat Terapii Zajęciowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 01 listopada 2009 14:41

Warsztat Terapii Zajęciowej w Łazach powstał w grudniu 2004 dzięki ścisłej współpracy Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego, Urzędu Miasta i Gminy w Łazach oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, przy wykorzystaniu środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Istotna dla naszego istnienia okazała się pomoc naszych przyjaciół z Norwegii z Fundacji Le Vende oraz miejscowych darczyńców. Dzięki zaangażowaniu wszystkich już 1 grudnia 2004 mogliśmy na oficjalnym otwarciu powitać naszych uczestników.

Powstanie naszych Warsztatów stało się dopełnieniem działań na rzecz osób niepełnosprawnych, bowiem taka placówka przeznaczona dla dorosłych była brakującym ogniwem działalności ku integracji społecznej niepełnosprawnych z terenu naszej gminy. Dzięki powstaniu naszej placówki rozszerzana jest działalność Zespołu Szkół nr 1 w Łazach, w której istnieją klasy integracyjne. Jej uczniowie mogą kontynuować swoje włączanie w życie społeczności lokalnej.Jak się okazało, pomysł był trafny, ponieważ nasze warsztaty cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony osób niepełnosprawnych

Warsztat przeznaczony jest dla osób posiadających orzeczenie o niepełnosprawności ze skierowaniem na zajęcia w Warsztacie Terapii Zajęciowej. Uczestnicy są mieszkańcami dwóch gmin Łazy i Ogrodzieniec. Osoby spoza miasta są dowożone na zajęcia samochodem przystosowanym do przewozu osób niepełnosprawnych. Terapia dla uczestników jest prowadzona w siedmiu pracowniach. Każda z pracowni usprawnia uczestników w innej dziedzinie. Program terapii w pracowniach jest dostosowany do psychofizycznych możliwości uczestnika. Poza zajęciami przewidzianymi w poszczególnych pracowniach, każdy z uczestników może brać udział w zajęciach ruchowych na sali gimnastycznej.

Zmieniony: środa, 10 lutego 2016 13:25