Dom Nadziei w Łazach
Spotkanie z Maciejem Kotem i RM Filipowicz PDF Drukuj

W dniu wczorajszym nad zalewem Mitręga w Łazach podczas spaceru podszedł do nas meżczyzna i zapytał czy nie chcemy sobie zrobić zdjęć z mistrzami, bo jak sie okazało nad zalewem był również Mistrz Polski wyścigów samochodowych ekipa RMFilipowicz, oraz reprezentant Polski w skokach narciarskich Maciej Kot. Dziekujemy i ściskamy kciuki za Wasze sukcesy!!

IMG_20140609_102749

IMG_20140609_102936 IMG_20140609_102947

 
X Prezentacje Warsztatów Terapii Zajęciowej PDF Drukuj

Jubileuszowe X Prezentacje Warsztatów Terapii Zajęciowej Województwa Śląskiego odbyły się 5 czerwca w Łazach. Od początku patronat obejmuje Urząd Województwa Śląskiego.

Od godziny dziesiątej plac przy fontannie zaczął się zapełniać uczestnikami i zaproszonymi gośćmi. Otwarcia dokonali Wicestarosta Powiatu Zawierciańskiego Rafał Porc, Burmistrz Łaz Maciej Kaczyński oraz Pani Wiceprezes Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego Beata Szczygieł.

Wystąpili uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Raciborza, Katowic, Zabrza, Częstochowy, Będzina, Zawiercia, Łaz, Klucz, Chorzowa oraz podopieczni Domów Pomocy Społecznej z Częstochowy i Poraja. Na scenie uczestnicy przedstawili rozmaite niesłychanie ciekawe występy artystyczne. Widzowie mogli przypatrzeć się widowiskom teatralnym, a także paradom tanecznym oraz posłuchać słynnych piosenek. Jak zawsze warsztat z Łaz najbardziej rozruszał publiczność do wspólnego tańca i zabawy przy piosence z repertuaru Golec uOrkiestry pt. „Szarpany”.

Prowadzącymi byli dziennikarka Polskiego Radia Katowice Gabriela Kaczyńska i Dominik Łowicki. Przy organizacji pomagali wolontariusze z Zespołu Szkół im. prof. Gostkowskiego. Spektaklom i koncertom towarzyszyło rozdanie nagród, dyplomów oraz inne atrakcje tj. kawiarenka, kiermasze czy loteria.

W swoim autorskim programie wystąpił laureat „Szansy na Sukces” Karol Hadrych.  Gwiazdą tegorocznych Prezentacji Warsztatów Terapii Zajęciowej woj. śląskiego był radosny, pełen energii zespół i chór śpiewający muzykę gospel „GOSPEL JOY”.

Zmienna pogoda nie zaburzyła dobrego nastroju uczestnikom i gościom. Tym samym wyrażamy wdzięczność wszystkim za przyjazd, występy i niezwykłą atmosferę.

P6054449P6054450P6054455P6054458P6054460P6054462P6054468P6054471

Więcej…
 
Uwaga! Nowe atrakcje na placu zabaw! PDF Drukuj

W maju 2014 zostały zakupione nowe urządzenia zręcznościowe, tj. sześciokąt wielofunkcyjny, trap ruchomy, stół do gry w tenisa stołowego, urządzenie linowe "bunkier".

IMGP3417IMGP3419

IMGP3424

 
Wycieczka do Teatru Zagłębia PDF Drukuj

loga_na_strone

Dnia 26.04.2014r. odbył się wyjadz do Teatru Zagłebia w Będzinie na przedstawienie pt."O Stworku bez kolorku". Dzieci były bardzo podekscytowane pierwszą dla nich wizytą w teatrze. Z zachwytem w oczach oglądały przebieg przedstawienia, nie zabrakło także emocji związanych z przejażdżką autokarem. Sądząc po reakcjach maluchów nasz wyjazd do teatru można udać za bardzo udany.

DSCN1607DSCN1613

Więcej…
 
10 Lat Polski w Unii Europejskiej- relacja z Zawiercia- Żerkowic PDF Drukuj

Już 10 lat jesteśmy w Unii!

Przystąpienie do UE dało Polsce, jako krajowi członkowskiemu, możliwość korzystania z wcale niemałych zasobów funduszy europejskich. Dzięki środkom pozyskanym w ramach POKL, jako CHSD mogliśmy zrealizować projekty, w których uczestnikami były osoby zamieszkałe na terenie powiatu zawierciańskiego.

Dlatego w związku z obchodami 10-tej rocznicy wejścia naszego państwa do Unii Europejskiej zorganizowaliśmy 6 maja bieżącego roku Dzień Otwarty na terenie naszej placówki. W tym dniu zaproszeni goście mogli zwiedzić nasz obiekt w Żerkowicach przy ulicy Jurajskiej 121 oraz skorzystać z atrakcji przygotowanych z tej okazji. Były to m.in. występ romskiego zespołu „Ciercheń", muzyczna biesiada przy ognisku, kiermasz sadzonek, kiermasz wyrobów krawieckich, bufet grillowy

i cukierniczy, a także wyplatanie kolorowych warkoczyków i tymczasowa koloryzacja włosów. Obecnością swoja min. zaszczycili nas: Prezydent Miasta Zawiercie Ryszard Mach, Z-ca Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Anna Kołodziejczyk wraz z pracownikami, Prezes Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego Daniel Wołkiewicz, Członek Zarządu Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego Anna Bielecka – Chwast.

Projekty zrealizowane w Zawierciu Żerkowicach w ramach Program Operacyjny Kapitał Ludzki:

• „Centrum Integracji Społecznej Pomocne Tobie"

Obecnie uczestniczymy w realizacji Projektów:

• „Promocja aktywnej integracji społecznej na terenie miasta Zawiercie"

• „Lepsza droga do przyszłości – działanie na rzecz zawierciańskich Romów"

• „Śląskie Sprawniej".

DSC_9608DSC_9616

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL